top of page
pexels-vladyslav-dukhin-296649.jpg

Naše projekty

gastro

Gastro workshopy v ZŠ Jiřího z Poděbrad

Workshopy se v kuchyních ZŠ Jiřího z Poděbrad konaly od roku 2015. Lektorů bylo několik a vařilo se vše od mezinárodních kuchyní, staročeské klasiky až po raw cukroví. Spolupracoval s námi především předseda Staré gardy asociace kuchařů a cukrářů ČR pan Jiří Eichner nebo vysokoškolský pedagog a publicista Giuseppe Maiello.

IMG_3897.jpg

Komunitní centrum Žižkov v Koněvově ulici se otevíralo v roce 2018 a Sdílny generací byli jedním z několika partnerů, kteří v KC Žižkov vymýšleli a organizovali program. Pořádali jsme jak naše klasické workshopy vaření, šití, pletení a další rukodělné činnosti, tak i činnosti nové, spojené především s programem otevřeného filmového vzdělání Free Cinema. S nimi jsme organizovali přednášky, filmové procházky po Žižkově, fotografický a filmový kurz, promítání klasické kinematografie nebo úvod do filmové výchovy. Pro seniory jsme postupně zavedli cvičení jógy, lekce břišních tanců a cvičení na zdravá záda. KC Žižkov bylo financováno Evropských fondů a v roce 2021 se uzavřelo

KC Žižkov.jpg

Workshopy v knihovně Korunní

V Městské knihovně v Praze - Korunní jsme pořádali Kurzy šití na strojích pro začátečníky a Šití povlaků na polštář. Zajímavé bylo, že polovina účastníků kurzu byli muži!

šití v knihovně Korunní.jpg

Účast na Mezigeneračním festivalu Záříme aneb Akčně mezigeneračně

Cílem Mezigeneračního festivalu Záříme aneb Akčně mezigeneračně bylo neformální mezigenerační  propojení a nabourání předsudků a stereotypů na obou stranách. Náš stánek to splňoval dokonale.

Mezigenerační festival Záříme.jpg

Workshopy v KC Vozovna

Od roku 2021 pravidelně pořádáme Kurzy šití na strojích pro začátečníky pod vedením paní Evy Skalické v KC Vozovna. Přidat se můžete kdykoliv, vstupné je dobrovolné.

Šití na strojích pro začátečníky_edited.jpg

Pořadatelé Mezigeneračního festivalu Sdílení na náměstí Jiřího z Poděbrad

Jednodenní festival proběhl v roce 2016 a nabídl návštěvníkům spoustu vyžití,  o které se postarali Sue Ryder, Konto Bariéry, Remedium, ČVUTStará garda Asociace kuchařů a cukrářů ČR nebo kapela The Brownies, jejíž zpěvačka Annamária d’Almeida později vyhrála soutěž The Voice Česko Slovensko.

The Brownies

Šití a distribuce roušek během první vlny koronaviru

V první vlně koronaviru jsme se rozhodli zapojit do šití a distribuce roušek. Měli jsme k dispozici šicí stroje, které by jinak ležely ladem, protože workshopy jsme pořádat nemohli. Šicí stroje jsme půjčovali zájemcům, kteří na nich doma šili roušky. Již ušité roušky jsme rozváželi na potřebná místa. 

roušky koronavirus

Workshopy pro děti v Komunitním Centru Husitská

V Komunitním centru Husitská jsme v roce 2022 pořádali worskhopy pro děti. Jednalo se o taneční a tvořivý workshop vedený bývalými profesionály. Do budoucna bychom rádi tuto činnost nadále rozvíjeli.

IMG_4604.JPG

Dny seniorů na nám. Jiřího z Poděbrad

Městská část Praha 3 nás po několik let zvala na svou akci ke Dni seniorů, která se formou jednodenního festivalu konala na náměstí Jiřího z Poděbrad. Vití podzimních věnců v našem stánku nebo petanque pro seniory pro nás bylo potěšujícím zpestřením. 

dny seniorů.jpg

Pořadatelé Mezigenerační Tančírny

Ve spolupráci se Stage Praha se uskutečnila tančírna pro seniory a jejich mladý doprovod, účastni byly i děti. V rámci Tančírny byl k dispozici swap oblečení a tombola.

12696929_525815790928111_3549480512463222708_o.jpg
kcžižkov
Kotva 1
dnyseniorů
záříme
tančírna
šití
bottom of page